2010-2014, Osoby, Příspěvky

Stránky pod palbou

admin
on Úno 16, 2019

Mnozí pravidelní návštěvníci oficiálních stránek LKNK si jistě všimli, že stránky byly mimo provoz, bez zmínky o poruše či jiném důvodu. Skutečnost je taková že došlo k napadení a znefunkčnění. Dne 7.4.2011 byl zahájen masivní útok z Internetu, a to odkazováním zákazníků jistého porno serveru umístěném v Rusku, pro stažení informací (které zákazník ani nevidí) na tyto stránky, což v počtu několika tisíc dotazů naráz hostingový server, na kterém stránky běží , vytížilo na 100%. Po provedené změně cílového místa se vše vrátilo do původního stavu, ovšem 8.4. se útok zopakoval, což dává jistotu plánovaného útoku s cílem vyřadit stránky z provozu.

O co přesně jde, se pokusím popsat na příkladu. Představte si, že chcete otevřít malé informační středisko pro malou obec. Tak si pronajmete malou kancelář (což představuje www stránky) v nájemním domě(server) a tam dáváte informace komukoliv z malého města, ve kterém žijete. Ale z nějakého důvodu se  „někomu“ přestane líbit, co dáváte za informace. Tak osloví někoho schopného, kdo dokáže v sousedním obrovském městě, dát nad hlavní třídu transparent „Chcete úžasný  sex? Zajděte si  do informačního střediska v sousedním malém městě“. Co následuje? Dav sexu chtivých jedinců se vám začne cpát do malé kanceláře, kde zjistí, že tyto služby neposkytujete, ale i tak zaplní chodby celého domu, že nájemníci vedlejších kanceláří nemůžou stejně jako Vy pracovat. Takže musíte kancelář zavřít, jít domů a přemýšlet, kdo mohl mít zájem aby vaše informační středisko nefungovalo. Možná nějaký šprýmař, který se baví  davem, který stále směruje k vaší kanceláři která je zavřená, nebo třeba někdo z těch co vám občas připíchnou na nástěnku nějaký vzkaz a aby nebylo vidět kdo to je, dá si na hlavu papírový pytel? Možná jde někomu o peníze? Ale o jaké, vždyť vy neděláte za peníze, vy jen dáváte informace a prostor k reakci. Tak že by ty „Informace“ ? Nebo vás někdo prostě nemá rád …. A pokud se mu znelíbí majitel obchodu, tak ho může zničit také a tam už o peníze jde.

Zda se povede vystopovat toho, kdo vyvěsil transparent lze těžko předvídat.  Internet ale není až tak anonymní , jak si mnozí myslí a i když si dají pytel na hlavu, stále mají na sobě vizitku svého domova či zaměstnání.

Prozatím je omezena možnost přidávat komentáře k příspěvkům a některé další funkce.Chcete-li přidat komentář, nebo příspěvek, zašlete jej na info@nezavislalomnice.cz , který bude v nezměněné podobě na stránky vložen.

správce stránek