2010-2014, Osoby, Příspěvky

Příspěvky jen pro vyvolené?

admin
on Úno 16, 2019

Dr. Bílek:
Každá organizace ve městě má podle schváleného řádu možnost požádat o dotace a většinou je dostane.

A co LEDAX?

Ing. Karel Chalupa, ředitel pečovatelské služby:
Situace ohledně finanční podpory Města Lomnice nad Lužnicí směrem k naší organizaci je ve fázi, kdy jsme v listopadu 2011 podali, dle Pravidel pro poskytování příspěvků a dotací Městem Lomnice nad Lužnicí, Žádost o neinvestiční finanční příspěvek (dotaci) z rozpočtu města Lomnice nad Lužnicí a dosud nemáme vyjádření ze strany města k této naší žádosti.
Důvod neschválení příspěvku na období září až prosinec 2011, o který jsme žádali, neznáme, nebyl nám oznámen. Poskytovali jsme tedy pečovatelskou službu pro uživatele příslušející k městu Lomnice nad Lužnicí v období září až prosinec 2011 zcela bez finančního příspěvku města.

LKNK:

Na základě schváleného rozpočtu na rok 2012 LEDAX obdrží příspěvek ve výši pouhých 25 000,- Kč na rok (tj. zhruba 30% výše loňského příspěvku a 83% z příspěvku, který je poskytnut tajemné DTJ L.n.L.). Po zrušení nájmu vyhovujících prostor pro činnost LEDAXU byly přiděleny méně vhodné prostory s navýšeným nájmem a nyní následuje tento další, ještě tvrdší krok směřující ke ztížení ekonomické nevýhodnosti poskytování sociálních služeb firmou LEDAX v našem městě.
Takže nejen Tatran leží v žaludku? Děti si bohužel jistě najdou „jinou“ zábavu. Ale co starší občané? Ty také odepisujeme? Třeboňská poskytovatelka sociálních služeb Charita neuspěla, je to tedy další pokus, jak ji protlačit? Jestli jsou LKNK nazýváni poloprofesionálními herci, tak ČSSD jsou ryzí ochotníci. Bohužel ne na divadelních prknech, ale ve vedení města.
LKNK