2010-2014, Čtenáři, Příspěvky

Lomnice se Americe neblíží

admin
on Úno 16, 2019

Se zájmem jsem si přečetl články o přibližování Lomnice Americe. Autor zde předkládá veřejnosti vizi, že svatby pod širým nebem a meteorologický jev přibližuje naše městečko Americe. To jsou zcela jistě věci, které se i v Americe vyskytují, jiné skutečnosti a události nás ale dokonale obrací spíše směrem na východ, možná až někam k Pyongyangu. V těchto zeměpisných délkách je totiž zvykem:

Že političtí soupeři a členové zastupitelstva jsou zesměšňováni. Přečtěte si pojednání a vzkazy stránek ČSSD zastupiteli panu Šarmanovi. Toto by v Americe rozhodně neprošlo bez povšimnutí.

Že probíhá kádrování a „odcházení“ zaměstnanců úřadu, Němcová, Kukačka, Vítová, Werner… to dělalo svou práci špatně polovina úřadu? Tady něco není americké

Že vedení města  trpí konflikt zájmů, kdy ředitel příspěvkové organizace Lomnické služby je zároveň členem rady města, která tuto organizaci kontroluje. Tato praxe nás spíše směruje na Rusko a jejich princip samoděržav.

Že jsou tlačeni smluvní partneři poskytující služby městu, aby nezaměstnávali zaměstnance podle jejich původu. To není ani trochu americké, to je už KLDR. Naštěstí jsou ve vedení těchto firem ještě slušní a rozumní lidé a nenechají se zastrašit. Doby, kdy posílali předsedové NV lidi do skladů a kotelen jsou opravdu pryč!

Že oddávající na „americké“ svatbě nemá pověření zastupitelstva k tomuto úkonu. To by mělo spíš zajímat novomanžele, kterým přeji mnoho štěstí ve společném životě bez dalších kiksů samosprávy.

Lomnice se Americe neblíží ani o píď. Bohužel ani znalostmi vládnoucí garnitury. Sparta už v Lomnici hrála a zkomolený název FC Chelsea ukazuje jen na to, že ani angličtina zde není silnou stránkou. No, stále je tu možnost zapsat se na avizované kurzy anglického jazyka.

Navíc pokud by radnice pokračovala v úspěšném získávání dotačních titulů a využila připravených projektů, mohli bychom se třeba nějakého týmu dočkat. Osobně jsem viděl v malém středočeském městě CSKA Moskva. To by byla teprve Amerika.

Josef Holata