2010-2014, Čtenáři, Příspěvky

Kdo je tady doopravdy hulvátem?

admin
on Úno 16, 2019

Dobrý den.

Můj příspěvek bude mít dvě části. Každá se týká jiného tématu, ale ve výsledku vyzní stejně. Ukáže kvalitu kandidátů tzv. lidí spravedlivých pod vedením pana Bílka.

Příspěvek první.

Včera, tedy dne 12. 9. 2011 se moji synové účastnili pravidelného fotbalového tréninku v areálu TJ TATRAN pod vedením svého trenéra. Díky krásnému počasí si trénink užívalo nejen cca 40 dětí, ale i přítomné maminky. Vše bylo příjemné až do doby, kdy do areálu vtrhli dva pánové (otec a syn Doktorovi, také členové TJ TATRAN) a chovali se jak primitivní nájezdníci ze stepí. I přes žádosti přítomných trenérů používali před dětmi slova a výhrůžky patřící spíše do hospod páté cenové skupiny. I tam by možná působili jako nežádoucí element. Celou tuto scénu jsem sledoval ze hřiště s umělým povrchem. Když jsem přišel domů, byli oba moji synové spolu s manželkou z celé této scény velmi vyděšeni. Jestli je toto chování součástí taktiky pana místostarosty a jeho věrných, kteří se snaží za každou cenu zlikvidovat pana Zvánovce a s ním TJ TATRAN, hlavně však fotbalový oddíl, tak to jen dokresluje jejich úroveň. Chlap by se měl chovat jako chlap a ne zastrašovat děti a ženské. A jen na dokreslení zaslechnutá věta bývalého vedoucího kuželkářů „bych jim ty míče rozřezal a naházel do Peřinky, aby je tam na jaře našli“ (upozorňuji, že věta je vytržena z kontextu). V skutku sportovní a lidský přístup k mládeži. Jen tak dál soudruzi. Stalin také hrál kuželky, tak je se od koho učit.

Příspěvek druhý.

V nedávné minulosti byl otištěn článek – je v Lomnici přeznačkováno.

Dnes se k této problematice vracím z důvodu osobní zkušenosti. Netvrdím, že je vše v pořádku, ale tvrdím, že některé značky jsou již neplatné a hlavně mylně informující, viz značky v ul. Bří. Čapků. Požádal jsem úřad starosty o umístění značek omezující rychlost v zástavbě Za Chmelnicí z důvodu bezpečnosti dětí v této lokalitě bruslících a jezdících na kole. Odpovědi z Úřadu starosty obce mě svou kvalitou a znalostí poměrů velmi překvapily. Nejdříve jsem nechtěl věřit , že je to ještě dnes možné , ale po druhé odpovědi jsem se ujistil, že kvality vedení Úřadu v našem městečku jsou hlavně v aroganci moci, nepřejícnosti a závisti.Vím, že domy vystavěné na Chmelnici jsou trnem v oku celé ČSSD a jejím přisluhovačům, ale jako občan ČR mám zákonné právo požadovat právní ochranu zdraví a života, jak je zakotveno v Ústavě ČR, která je součástí Listiny práv a svobod.Pokud Úřad starosty plní jen přání vyvolené skupiny a zneužívá svého postavení, nezbude než se obrátit na jiná místa zaručující plnění občanských práv.

Takže, když vezmu výsledek chování příslušníků vládnoucí garnitury a jejich sympatizantů, kteří prohlašovali na svých volebních programech svou nestrannost a hlavně slušnost a spravedlivost, myslím si a pravděpodobně ne sám, že jsou jejich předvolební prohlášení ve velkém rozporu se součastným chováním.

Je smutné, že osobní nevraživost, zloba a závist, udávání, pomluvy jsou nadřazovány nad rozvojem obce a dobrovolných organizací, mezi které TJ TATRAN patří. V naší novodobé historii jsme již něco podobného několikrát zažili; protektorát, padesátá léta, doba normalizace. Není tu jistá podobnost ?“?“!!!!!!!

Milan Moštěk